Koľko byrokracie znesie slovenský živnostník a podnikateľ?

22.5.2020

picture

Späť na výpis

Dňa 14. mája, prebehlo živé vysielanie relácie Klub pod Lampou, ktorého súčasťou bola aj Andrea Halušková, Partner Tax & Accounting APOGEO Slovensko. Andrea Halušková sa špecializuje oblasťou daňovej kontroly a prevenciou daňových rizík.

Ako sa podniká na Slovensku? Čo môže urobiť kríza so živnostníkmi a čo s podnikaním na Slovensku? Ubližuje viac živnostníkom a podnikateľom pandémia alebo legislatívne zmeny a byrokracia? Aj na tieto otázky, spolu s Rastislavom Roškom, hľadali odpovede.

Počas pandémie čelia podnikateľa a živnostníci administratíve, s ktorou si často nevedie dať rady. Byrokratické nároky na podnikateľov sú stále vyššie a vyššie, to sa týka aj kontaktu s úradmi a spôsobom vybavovania žiadostí, ktorý zostal stála na papierovej a osobnej forme. V tejto chvíli je najviac vidieť nedostatky, keďže títo malí podnikatelia nie sú schopní sa zorientovať a pochopiť čo od nich štátne úrady žiadajú. Dôsledkom toho je aj to, že títo podnikatelia sú odradený od toho aby získali symbolickú pomoc za vyplnenie týchto formulárov.

Opatrenia či podmienky sa menia v čase, a títo podnikatelia sa musia rozhodovať rýchlo na základe aktuálnych informácií a v danom momente. Následne ale tieto rozhodnutia a opatrenia nevedia vrátiť späť a upraviť svoju metodiku podľa toho čo je pre nich výhodnejšie, to ich stavia do zložitej situácie.

Záznam z vysielania môžete vidieť tu:
https://www.facebook.com/klubpodlampou/videos/265568641489379/.

Pre novinárov

Ďalšie novinky z kategórie - Napísali o nás

Ďalšie informácie zo sveta APOGEO

Na tomto webe používame súbory cookies, aby sme mohli zaistiť jeho plnú funkčnosť, zanalyzovať návštevnosť, prípadne prispôsobiť vhodne obsah a reklamu konkrétnym užívateľom. Všetky takto získané informácie spracovávame v súlade s dokumentom Prehlásenie o ochrane osobných údajov.